Nasze inicjatywy

 

Cogitato Konferencja Studencka

Fundacja Cogitato wspólnie z Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej i Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego zorganizowała Konferencje Studencką - Modelowanie: Wyzwania i Perspektywy.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.


Spotkania z uczniami szkół średnich na temat zawodów prawniczych


11 marca 2024 r. rozpoczęliśmy organizowany przez Fundację COGITATO cykl spotkań z przedstawicielami zawodów prawniczych dla uczniów I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Zasłużonych Ludzi Morza w Gdyni. Celem inicjatywy prowadzonej przez Fundację jest zapoznanie uczniów z praktycznymi aspektami związanymi z wykonywaniem różnych zawodów prawniczych - adwokata, radcy prawnego, sędziego, prokuratora, notariusza, czy komornika. Nasi prelegenci przedstawią, w jaki sposób rozpocząć swoją drogę zawodową, dlaczego warto wykonywać dany zawód prawniczy, czym zajmują się na co dzień, a także czy wykonywanie ich zawodu wygląda tak jak w filmach.


Cogitato Konkurs dla Studentów

Fundacja Cogitato wspólnie z Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej i Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego zapraszają na konkurs "Wszystkie modele są błędne, ale niektóre są użyteczne".

Studenci mają za zadanie przygotować krótką pracę inspirowaną cytatem George'a E. P. Box'a: "Wszystkie modele są błędne, ale niektóre są użyteczne".

Do wygrania jest udział w specjalistycznym szkoleniu z certyfikatem - na temat data storytelling.

Laureaci Konkursu przedstawią swoją pracę na Konferencji Studenckiej na Uniwersytecie Gdańskim.


Cogitato pogotowie matematyczne

Już wkrótce...